Budoucnost překladů pro elektronický obchod

Pokud pracujete ve světě elektronického obchodování, pak jistě víte, co to znamená muset dodržovat šílené termíny a dokázat zprovoznit e-shop během několika týdnů. A pokud tohle musíte udělat pro několik trhů najednou, může být výsledkem značně napjatá situace.

Proč je překlad pro elektronické obchodování tak důležitý?

Spotřebitelé tráví 72 % svého času na stránkách psaných ve svém rodném jazyce, takže pokud budete překlady ignorovat, výrazně tím snižujete počet lidí, kteří na vaše stránky vůbec zavítají. A co je ještě důležitější, u 72 % lidí je pravděpodobnější, že si u vás něco koupí, pokud jsou vaše stránky v jejich jazyce. Plných 50 % spotřebitelů pak dokonce uvedlo, že jazyk je pro ně důležitější než cena! Pokud si tedy stále myslíte, že překlady můžete ignorovat, existuje reálné riziko, že se tím připravujete o hodně potenciálních zákazníků.

Jak nejlépe na překlady pro e-obchodování?

Překládat obsah pro elektronické obchody se dá mnoha různými způsoby. Záleží na tom, co přesně potřebujete. Pokud potřebujete přeložit milióny slov během několika týdnů, pak vaším nejlepším řešením bude strojový překlad. Tím ale nemyslíme, že byste všechno prohnali přes Google Translate. Když použijete kvalitní MT algoritmy, jejichž výstup pak editují profesionální překladatelé, získáte velmi dobrou kvalitu v poměrně krátkém čase. Bylo prokázáno, že tento způsob práce snižuje výrobní náklady o 62 %.

Pokud ale hledáte trochu lidštější přístup a nejste pod tlakem toho, že potřebujete veškerý obsah přeložit najednou, je pro vás dobrou volbou kvalitní nástroj CAT a konektor do CMS. Funkce jako jsou právě konektory do CMS způsobily revoluci ve způsobu, jakým společnosti obchodující po internetu překládají obsah svých webových stránek. Tím, že umožnily nový obsah překládat hned, jakmile se objeví online, namísto toho, aby bylo nutné čekat, až pošle klient balík textu překladové agentuře, zvýšily rychlost překladů o 30 %.

My v Českých překladech s tím vším už umíme pracovat. Takže pokud potřebujete pomoc s vašimi e-shopy v jakémkoli světovém jazyce, víte, kde nás najdete ?Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři