Čas pomáhat (2): Lékaři bez hranic

Ani v 21. století není zdravotní péče v některých částech světa standardem. Ještěže existují organizace jako Lékaři bez hranic, které právě
v těchto místech poskytují nutnou zdravotní péči všem, kdo ji potřebují, zcela nezávisle na jakýchkoli ekonomických či politických vlivech.


My jsme se rozhodli jejich práci podpořit částkou 10 000 Kč.

 

Lékaři bez hranic poskytují zdravotnickou a humanitární pomoc ve více než 70 zemích. Na místech zasažených přírodními katastrofami, epidemiemi a válečnými konflikty, o kterých se často z médií ani nedozvíme, pracují jejich týmy, do kterých jsou zapojovaní i místní obyvatelé, aby byla pomoc dlouhodobě udržitelná.

 

Dary však najdou svá využití i mnohem blíž, než si možná myslíte. Lékaři bez hranic poskytují podporu také v evropských zemích. V roce 2019 pomáhali například ve Francii při očkování lidí bez domova. V Itálii se pak podílí na zajištění zdravotní péče obyvatelům žijícím v místech daleko od zdravotnických zařízení.

 

Podrobnosti o práci lékařů a misích, na kterých právě působí, si můžete přečíst na webu obecně prospěšné společnosti, kde také najdete postup, jak můžete jejich zdravotnickou a humanitární činnost finančně podpořit.

 

 

 

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři