Jaké překladatelské konference navštívit v roce 2020?

Podobně jako v uplynulých letech přinášíme i pro letošní rok krátký přehled odborných konferencí zaměřených na oblast překladů a lokalizací, které nás zaujaly.Kam tedy letos můžete vyrazit?


Březen

GALA 2020 (15.–18. 3. 2020, San Diego, Spojené státy americké) – GALA Language of Business Conference, aneb každoroční setkání expertů z oboru pořádané globalizační a lokalizační asociací GALA.

EDIT: V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací a šířením nového koronaviru byla tato akce bohužel odložena na podzim letošního roku.

 

Duben

BP20 Translation Conference (23.–25. 4. 2020, Norimberk, Německo) – nejpopulárnější konference mezi freelancery v Evropě.

EDIT: V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací a šířením nového koronaviru bude tato akce ONLINE. Více informací zde.

 

Květen

ELIA´S FOCUS ON EXECUTIVES (7.–8. 5. 2020, Rhodos, Řecko) – akce určená zejména pro vrcholový management v našem odvětví.

 

Červen

LOCWORLD42 (3.–5. 6. 2020, Berlín, Německo) na téma: „Engage Global Users“.

 

Srpen

Translation Forum Russia (21.–23. 8. 2020, Kazaň, Rusko) – nejambicióznější akce v překladatelské branži v postsovětském prostoru.

 

Září

ALC Annual Conference (15.–17. 9. 2020, Las Vegas, Spojené státy americké) – konference pořádaná americkou Asociací jazykových společností (ALC), která sdružuje společnosti poskytující překlady, tlumočení, lokalizace, jazykové testovaní a školení.

Translation and Localization Conference (25.–26. 9. 2020, Varšava, Polsko) – ve střední Evropě velmi populární akce letos se známým motem: „Watson, come here, I need you.“ Více informací k tomuto tématu získáte na stránkách konference, letos spojené s akcí „Polish Day“ zaměřenou na tlumočení.

 

Říjen

Meet Central Europe (7.–9. 10. 2020, Innsbruck, Rakousko) – další ročník stále populárnější konference, na níž jsme se úspěšně prezentovali v Praze v roce 2019; i letos je tato akce zaměřená na vendor management.

EDIT: V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací a šířením nového koronaviru byla tato akce bohužel odložena na příští rok.

 

Listopad

tcworld 2020 (3.–5. 11. 2020, Stuttgart, Německo) – událost pořádaná německou asociací pro technickou dokumentaci TEKOM, letos s motem „New Learning – New Documentation“.

EAMT (v týdnu od 2. do 6. 11. 2020 – přesný termín bude upřesněn, Lisabon, Portugalsko) – konference určená pro profesionály v oblasti lokalizací, překladatelských nástrojů, vývojáře a uživatele strojového překladu.

The Language Show (13.–15. 11. 2020, Londýn, Velká Británie) – kde jinde zakončit letošní návštěvy oborových akcí než na londýnské Language Show – výstavě nabité předváděcími akcemi, semináři, zkušebními lekcemi, zajímavými rozhovory, určené pro všechny studenty jazyků, učitele, zkrátka pro každého, kdo miluje jazyky tak jako my.

 

EDIT: Věřme, že se situace ohledně koronaviru brzy uklidní a výše uvedené konference se budou moci uskutečnit v uvedených termínech. O aktuálním dění a datech Vás budeme informovat.

 

Autor: Irena Šotková

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři