V práci nám nařídili prdom*, tedy home office

Svět se rychle mění a nové situace, v tomto případě dosud neprobádaný virus, před nás staví nečekané výzvy. Výhodu má ten, kdo se dokáže přizpůsobit. Věříme, že se nám to v tuto chvíli podařilo.

V době šíření pandemie koronaviru jsme podpořili naše zaměstnance a umožnili jim pracovat plně na home office.


Z představy práce z domova v pokoji za zavřenými dveřmi, zpoza nichž neustále doléhají výkřiky a hádky rozdováděných nudících se dětí, které mají permanentně prázdné žaludky, některým z nás běžel mráz po zádech. Jiní tuto možnost přivítali s nadšením a měli před sebou obrázek, jak v pohodlném domácím oblečení či pyžamu v naprostém klidu řeší požadavky nervózních zákazníků a pracovní pauzy vyplňují relaxačním cvičením jógy. Ať tak či tak, bezpečnost a zdraví zaměstnanců je pro nás na prvním místě, a proto jsme se postupně přesunuli domů.

 

Po zhruba čtrnácti dnech, kdy celá naše společnost pracuje z domova, můžeme konstatovat, že se nám to daří na jedničku. Na odděleních projektového managementu jsme se nesetkali s žádnými problémy, ať již technického či realizačního rázu. Po domluvě se zákazníky zvládáme dokonce zajistit soudní překlady.

 

I náš obchodní tým pokračuje v práci a pochvaluje si, že i za současné situace jsou zákazníci v komunikaci velmi milí a vstřícní. Prostřednictvím video a audio konferencí, e-mailu a telefonu jsme v kontaktu nejen mezi sebou a s našimi zákazníky, ale také s překladateli, tlumočníky a dalšími spolupracovníky.

 

Nejedná se vždy jen o pracovní meetingy, nezapomínáme ani na společné e-oslavy kulatých narozenin našich kolegů nebo páteční odpolední online setkání u dobré kávy. Pracovní dny si občas zpestříme také milým snímkem z domácího života, vtípkem či sdílením zajímavého článku. Přiznáváme se však, že už se nemůžeme dočkat, až se společně znovu všichni potkáme v kancelářích a kolegyni třeba pochválíme nový parfém. Protože takové přenosy ještě online prostředí nezvládá.

 

Jsme zkrátka i nyní stále spolu a připraveni plnit všechny požadavky našich zákazníků.
Tak se nás nebojte oslovit – uděláte nám radost 🙂

 

*prdom

Autor: Irena Šotková

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři