Že bychom letos oslavili poslední Den Evropy?

Podle všeho oslavám 9. května zatím neodzvonilo. Brexit probíhá, ale do chvíle, kdy první země opustí Evropskou Unii, máme ještě daleko. Den Evropy byl ustaven na podporu míru a jednoty napříč všemi členskými státy. Byla by asi docela zábava vymýšlet, jaké dalekosáhlé důsledky bude pro Británii její odchod z EU mít. Nám ale přijde důležitější zaměřit se na tomto místě na hodnoty, na kterých byla EU založena. Původní vizí bylo vytvořit Spojené státy evropské. A z větší části se sen o svobodném cestování, obchodování bez hranic a zlepšování životní úrovně v každém členském státě vyplnil.

Vlastně jediná věc, kterou se v rámci Unie nepodařilo vytvořit, je jednotný jazyk. Ale buďme upřímní, to by bylo vážně skoro nemožné. A proto zde přichází ke slovu lokalizace! Protože ať už jste odkudkoli a sháníte irské pletené oblečení, německou klobásu nebo pravé francouzské Bordeaux, je velmi příjemné najít na webu potřebnou stránku právě ve vašem jazyce. A naopak stránky plné instantního překladu od Googlu vás zaujmou jen sotva.

Z toho důvodu jeden z nejnovějších algoritmů Googlu odměňuje webové stránky za lokalizované vstupní stránky (landing pages). Což neznamená, že malé podniky jsou automaticky diskvalifikovány. Pokud jste česká firma s částečným odbytem v Německu a Rakousku, začněte se dvěma novými vstupními stránkami a připojte je k PPC. Je to skvělý začátek, získáte tím nové potenciální zákazníky, a dokonce i body od Googlu.

Nechte si od nás vypracovat kalkulaci vašich vstupních stránek na zakazky@ceskepreklady.cz. Když zmíníte „Den Evropy“, dostanete od nás slevu :).

Co znamená Den Evropy?

V úterý 9. května 1950 byla světu představena Shumanova deklarace, která se stala jedním ze základů Evropské Unie. Pojmenována byla podle francouzského ministra zahraničí Roberta Shumana. Touto deklarací navrhl Shuman vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli a započala jí více než sedmdesát let trvající éra míru a prosperity stovek milionů Evropanů.Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři