Co je to WPML plugin
a jak ho využít pro své webové stránky

WPML je plugin, díky kterému existuje více než milion vícejazyčných webů. Je dostatečně výkonný pro firemní stránky, ale zároveň jednoduchý i pro blogy. Jedná se o nejpopulárnější plugin pro vícejazyčné webové stránky na platformě WordPress, který je využíván mnoha uživateli po celém světě.


WPML plugin umožňuje vytvořit vícejazyčné webové stránky, které mohou obsahovat různé jazykové mutace stejného obsahu, překlad příspěvků, stránek, vlastních polí, widgetů a dalších prvků na vašem webu.

 

Jak WPML funguje?

Po instalaci a aktivaci pluginu si založíte požadovaný cílový jazyk své stránky a můžete začít rovnou překládat. WPML podporuje více než 40 jazyků a nabízí tyto základní i pokročilé funkce:

 

1. Ruční překlad obsahu

Při tomto způsobu překladu můžete přeložit každou jeho část svého obsahu ručně a vytvořit tak přesnou kopii obsahu v cílovém jazyce. K tomu stačí kliknout na tlačítko „Edit“ vedle konkrétního obsahu a přidat překlad v novém jazyce. Po uložení překladu bude tento obsah zobrazen v daném jazyce na webu.

 

 

2. Překlad externími překladateli/partnerem

Tento způsob překladu doporučujeme. Je ideální pro projekty, které vyžadují přesný a kvalitní překlad rodilými mluvčími. Videonávod pro export obsahu pro překlad externímu dodavateli či zadání obsahu překladatelské agentuře přímo z rozhraní administrace najdete zde.

 

 

 

3. Integrace přes API

Pro lepší kvalitu a efektivitu překladatelského procesu se nabízejí možnosti automatizace. V Českých překladech pracujeme s nástrojem Phrase, který je cloudovou platformou pro správu překladů s širokou škálou funkcí. Tento nástroj nám umožňuje výrazně snížit náklady na překlady například díky detekci opakujícího se textu a vytváření překladových pamětí. Pokud navážeme dlouhodobou spolupráci, můžeme napojit váš web na platformu Phrase a výrazně urychlit tvorbu překladů přímo ve vašem administračním rozhraní WordPressu.

 

Po dokončení překladů pomocí WPML můžete obratem a snadno publikovat přeložený obsah na své webové stránce.

 

Výhody použití WPML

  1. Jednou z největších výhod je zvýšení dosahu webu směrem k cizojazyčným uživatelům. Překlad obsahu do jiných jazyků vám pomůže získat nové zákazníky a rozšířit svůj trh. Díky vícejazyčnému webu můžete lépe komunikovat se zákazníky v jejich mateřském jazyce. To zpravidla vede k lepšímu porozumění zákazníka vašim produktům a službám, k většímu zapojení návštěvníků a v neposlední řadě i ke zvýšení loajality k vaší značce.

     

  2. Další nespornou výhodou WPML je, že umožňuje snadnou správu vícejazyčného obsahu. Díky tomuto pluginu můžete vytvářet a spravovat různé jazykové mutace obsahu bez potřeby vytváření samostatných webových stránek. To znamená, že máte svůj obsah na jednom místě, z něhož ho jednoduše přeložíte do dalších cizích jazyků, což vám šetří čas.

     

  3. WPML také nabízí rozšířené možnosti správy jazyků: automatické přesměrování uživatelů na správnou jazykovou mutaci, zobrazení jazykových vlajek či menu pro výběr jazyka, možnost nastavení různých jazykových verzí pro různé části vašeho webu atd. Díky těmto funkcím můžete snadno spravovat a optimalizovat vaše webové stránky pro více jazyků.


Závěrem

WPML je velice užitečný placený plugin a jeho využitím můžete zvýšit dosah vašeho webu a oslovit nové zákazníky. Jsme rádi, že jsme se mohli stát jeho oficiálním partnerem.

 


Pokud ještě tento doplněk nemáte, stáhněte si ho z odkazu níže.
WPML nabízí až 30denní období, kdy se můžete rozhodnout, zdali ho budete dále využívat.

Stáhnout
WPML plugin.
 

Pro konkrétní napojení vašeho WPML na České překlady následujte pokyny na této stránce.


 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři