Růžové vlasy, červené lucerny a spousta zábavy… vzpomínky na naši první konferenci GALA

Těžko se věří, že GALA už je za námi. Když se ohlédneme, těch 6 dní v Amsterdamu opravdu uteklo jako voda. Ale víte, jak to je – čas letí, když se máte dobře. I když jsme z konference odjížděli se značným spánkovým deficitem, vrátili jsme se především plní inspirace a pocitu, že dobře držíme krok s trendy v překladatelském průmyslu.


Konferenci jsme začali skvělou večeří s klientem z Nizozemska. Není lepší způsob prohlédnout si město, než když vám průvodce dělají místní. A večer jsme začali něčím velmi holandským – vyzkoušeli jsme Bitterballen.

Neděle byla dnem technologií. Začali jsme na MemoQ Summitu a pokračovali na setkání uživatelů Memsource. Dozvěděli jsme se spoustu informací o nových i připravovaných doplňcích a vyměnili si zkušenosti s dalšími agenturami, které tyto překladatelské softwary používají. Pak jsme zamířili na GALA uvítací recepci, kde nás ohromil obrovský počet návštěvníků. Tolik nových tváří z překladatelského prostředí! A se všemi jsme se chtěli seznámit.

Během týdne jsme využili příležitosti poslechnout si o nových možnostech. Dost jsme se dozvěděli mimo jiné o nových možnostech strojového překladu, obchodních a marketingových prezentacích a technologiích. Každou volnou minutu jsme strávili navazováním kontaktů s lidmi. A že to k nám někteří měli dlouhou cestu – potkali jsme kolegy i z Libanonu a Nového Zélandu.

Jedním z vrcholů konference byla charitativní akce společnosti Translators Without Borders (Překladatelé bez hranic). Naše BDM Sarah si, stejně jako některé další dámy, obarvila za účelem vyjádření podpory vlasy narůžovo (a líbí se jí to tak, že přemýšlí, že si je nechá), Josef z Memsource si oholil nohy a čtyři další muži oholili dlouho udržované vousy. Tahle charitativní organizace dělá nesmírně prospěšnou práci a jsme hrdí, že jsme mohli přispět.

Čas letěl strašně rychle, ale z Holandska jsme si odvezli opravdu hodně. Rádi bychom všem srdečně doporučili příští rok GALA navštívit. My to tedy rozhodně v plánu máme 🙂 . 

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři