Výročí členky obchodního týmu Kláry Svozilové

Máte rádi výročí? Já ano!

Zastávám názor, že důvod k oslavě se vždycky najde a je škoda nevyužít každé příležitosti. Ráda bych se s vámi podělila o to, proč byl letošní květen pro mě tak výjimečný.


Jarní koronavirová krize zmrazila téměř veškeré sociální kontakty, ale v květnu se konečně začalo blýskat na lepší časy a z home office jsme se vrátili do našich kanceláří. Shodou náhod tento návrat připadl i na mé pracovní výročí, sice ne kulaté, ale přesto to byl důvod připravit pro mé milé kolegy vynikající mrkvový dort. Kdo má zájem, ozvěte se, ráda pošlu recept 🙂

 

Už jsou to celé tři roky, co jsem z relativního poklidu rodičovské dovolené skočila rovnýma nohama do nově vznikajícího oddělení zahraničního obchodu Českých překladů. Přepnout se do obchodního režimu, oprášit si angličtinu a přejít na úplně jiný denní rytmus bylo náročné, ale díky skvělé podpoře kolegů a kolegyň zvládnutelné.

Další posun nastal hned po skončení zkušební doby, kdy jsem po odchodu vedoucí obchodního oddělení na mateřskou dovolenou přebrala celou databázi zahraničních klientů a byla tak plně zodpovědná za úspěšné plnění nových obchodních plánů v segmentu zahraničních klientů.

 

Od práce u stolu jsem se pak nově začala přesouvat i do terénu. Hned první zimu jsem se zúčastnila konference pro projektové manažery a obchodníky ELIA v Praze a pod záštitou stejné organizace jsem navštívila na podzim dalšího roku při setkání zahraničních agentur i Vídeň. Obě akce mi dodaly sebevědomí a pomohly zase o kousek profesně povyrůst. Pomyslnou třešinkou na dortu byla pak loňská akce Meet Cental Europe (MCE), kterou jsme s mými novými kolegyněmi (mezitím se náš obchodní tým rozrostl o další tři obchodnice) pojaly opravdu ve velkém. S podobným úspěchem jsme chtěly plynule navázat i na letošním MCE v rakouském Innsbrucku, ale naše plány bohužel zhatila pandemie. Tak snad napřesrok…

 

klara-svozilova-caeNedílnou součástí mého profesního rozvoje bylo tedy nejen získání povědomí o překladatelském světě v zahraničí jako takovém (v předchozím zaměstnání jsem pečovala pouze o českou klientelu), ale zejména o jeho technické stránce, abych mohla lépe kooperovat s kolegy z projektového managementu.

A protože se mým každodenním chlebem stala psaná i mluvená komunikace s klienty v anglickém jazyce, velice jsem uvítala možnost korunovat svá dosavadní studia anglického jazyka dosažením nějaké výraznější mety, konkrétně získáním certifikátu CAE, na což jsem opravdu hrdá.

 

Podtrženo, sečteno, když se ohlédnu zpět, nemůžu si přát víc. Mám práci, která mě baví a neustále posouvá dál. Velmi důležitým bonusem je pak pro mě tým, který skvěle funguje i po osobní, lidské stránce. Při pohledu na všechny ty neformální, mimopracovní akce mám příjemný pocit, že se nám v této oblasti skutečně daří.

 

Naše loňská projížďka na OLOLODI, vánoční sedánek spojený s návštěvou unikátní Neviditelné výstavy nebo punčování na olomouckých vánočních trzích budiž toho důkazem.

 

Autor: Klára Svozilová & tým

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři