Umíme tlumočit také online

Část pracovních povinností se během pandemie covidu-19 přirozeně přesunula do online prostředí. Obchodní jednání, konference, odborné semináře…

Díky moderní technice jsme akce tohoto typu mohli tlumočit vzdáleně. Jaké to bylo?


Kdybyste zavřeli oči, rozdíl mezi online tlumočením a tlumočením naživo možná ani nepoznáte, což by ostatně mohli potvrdit účastníci mezinárodního odborného semináře o architektuře a územním plánování, který organizovalo v březnu 2021 Hlavní město Praha spolu s Centrem světového dědictví.

Akce s oficiálním názvem „Integrating Urban Heritage in Urban Planning Processes“ (Integrace architektonického dědictví do procesů územního plánování) se zúčastnila více než stovka odborníků z různých koutů světa a my jsme zde zajišťovali simultánní tlumočení z češtiny do angličtiny a francouzštiny a paralelně také z francouzštiny do angličtiny.

 

Tlumočnický hub v centru metropole

Jak to celé probíhalo? V budově v centru Prahy jsme vytvořili tlumočnický hub – zázemí pro naše tlumočnice, v němž se na velké projekční plátno promítalo všechno, co k semináři patří – přednášky, příspěvky a diskuze. Hlavním požadavkem organizátora přitom bylo zpřístupnit obsah semináře všem, tedy anglicky, francouzsky i česky hovořícím. Jak jistě víte, simultánní tlumočení je nejnáročnější tlumočnická disciplína, vyžaduje totiž maximální soustředění. A tady se simultánně tlumočilo hned do několika jazyků.

 

Šestičlenná skupina pro simultánní tlumočení

Naše kolegyně dostávaly originální zvuk do sluchátek a převáděly ho do dalších jazyků, díky čemuž si každý účastník mohl vybrat řeč, které nejlépe rozumí. Zvolili jsme osvědčený postup – šestice našich tlumočnic pracovala ve dvojicích a po půlhodinách se pravidelně střídaly. Každá dvojice přitom měla jinou jazykovou kombinaci.

Způsob technického zajištění online semináře měl v rukách zákazník, který si pro tento typ akce vybral videokonferenční platformu ZOOM a my jsme se jejím parametrům přizpůsobili. Navzdory náročnosti celého projektu vše proběhlo hladce.

Z průběhu semináře jsme na přání zákazníka navíc pořídili videozáznam.  

 

Nabídka služeb v oblasti online tlumočení

Pokud i vy plánujete online setkání se svými zahraničními kolegy, obchodními partnery nebo zákazníky a hodilo by se vám profesionální tlumočení, ozvěte se nám. S online tlumočením máme zkušenosti a každou novou výzvu s nadšením přijímáme.

 

Co všechno umíme zajistit?

  • Simultánní tlumočení do několika jazyků současně.
  • Dostatečnou personální kapacitu, díky níž se tlumočníci mohou pravidelně střídat.
  • Technické zázemí pro bezproblémový průběh tlumočení.
  • Výbornou kvalitu přenosu zvuku, případně zvuku a obrazu.
  • Audio nebo videozáznam z akce.

 

Jaké výhody pro vás má online akce?

  • Úspora času, energie a finančních nákladů.
  • Akci lze zorganizovat v řádu dnů, maximálně týdnů.
  • Možnost připojit se k akci vzdáleně odkudkoliv.

Chci nezávazně poptat cenu
online tlumočení.

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři