Tlumočení mezinárodní konference

Ve dnech 29. – 30. ledna zajišťovala naše společnost tlumočníky mezi 6 jazyky na konferenci Evropské komise k problematice CBRN (chemických, biologických, radiačních a nukleárních hrozeb) v oblasti boje proti terorismu.


Konference se zúčastnilo přes 200 zástupců zemí Evropské unie. Byli rozděleni do 3 skupin dle zaměření (chemická skupina, biologická skupina a radiologická a nukleární skupina).

Konference se konala v prostorách hotelu Intercontinental v Praze. Přednášky probíhaly ve třech místnostech – hlavním konferenčním sále (společné části jako úvod a závěr, radiologická a nukleární skupina) a dvou menších sálech (chemická a biologická skupina), přičemž pro každou místnost bylo nutno zajistit 10 simultánních tlumočníků + 2 náhradníky (5 tlumočnických kabin + 1 náhradní). Dohromady tedy 36 tlumočníků pro jazyky angličtina, čeština, němčina, francouzština, španělština, italština.

Chci teď hned zjistit cenu
TLUMOČENÍ.

Vzhledem k tomu, že nejčastějším jazykem přednášejících byla angličtina, fungovala anglicko-česká kabina většinou jako tzv. „pilotní“, tzn. překládala do češtiny a z češtiny potom další tlumočníci překládali do němčiny, francouzštiny, španělštiny a italštiny. 

Organizaci tlumočení zajistila naše pražská kancelář.

 

 

Rádi pro vás zajistíme i tu vaši konferenci, budete-li mít jakékoli dotazy,
neváhejte se na nás obrátit.

 

Autor: Zdeňka Mejsnarová

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři