Tlumočení mezi výrobními linkami v potravinářském provozu

Reference tlumočení

V září a říjnu 2021 jsme zajišťovali konsekutivní tlumočení z češtiny do němčiny pro společnost MEDOKOMERC s.r.o., která je předním zpracovatelem medu v České republice. Šlo o dvě několikadenní tlumočnické akce v prostorách zákazníka.


 

MEDOKOMERC s.r.o. je rodinná firma, která dodává kvalitní produkty na český spotřebitelský trh. Společnost nabízí jak český med, který vykupuje od českých včelařů, tak i dovozové medy. Firma je držitelem několika prestižních certifikátů (např. IFS) a na tuzemském trhu si drží prvenství v distribuci baleného medu.

 

Naplánováno bylo konsekutivní tlumočení procesů zaškolování operátorů nové plničky medu a akceptačního testování (SAT) za přítomnosti technika z Německa.

Chci nezávazně poptat cenu
konsekutivního tlumočení.

Jenže jak se říká: „Člověk míní, život mění.“ Hned v prvních dnech konsekutivního tlumočení se vyskytly na výrobní lince technické problémy a došlo ke změně programu. Bylo nutné, aby se tlumočnice nové situaci rychle přizpůsobila. Rázem tak tlumočila schůzky, na kterých se diskutovala poruchovost stroje, analyzovaly problémy a hledalo se pro ně řešení.

 

případová studie

Tlumočení probíhalo ve výrobní hale i v kancelářích, kvůli zmíněným technickým komplikacím ho však bylo třeba o den prodloužit.

Ačkoliv nám zákazník tento požadavek sdělil, z pochopitelných důvodů, na poslední chvíli, varianta, že bychom odešli od rozdělané práce, vůbec nepřicházela v úvahu. Zůstali jsme, dokud, obrazně řečeno, nepadla při tomto konsekutivním tlumočení poslední klapka.  

 

Výkon naší profesionální tlumočnice ohodnotila provozní ředitelka společnosti MEDOKOMERC s.r.o.
Ing. Soňa Nováková, Ph.D. následovně: „S tlumočením paní Kateřiny jsme byli naprosto spokojeni. Určitě se na vaši agenturu opět obrátíme, až bude projekt předání technologie znovu aktuální.“ Její kolega k tomu dodal: „Tlumočila bez zaváhání a výborně si poradila i se záludnými technickými výrazy.“  

 

Řeší i vaše společnost podobné situace při zavádění nových výrobních technologií?
Pokud ano, určitě nás kontaktujte.

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Chci s vámi zůstat v kontaktu

Jak zpracováváme osobní údaje, se můžete podívat zde.