Tipy na překladatelské konference v roce 2019

Stává se u nás již zažitým pravidlem, že každý rok vyrazíme do světa na minimálně jednu konferenci, protože není nad networking, že? ?

 

Loni jsme měli poprvé zástupkyni i na Meet Central Europe v Budapešti, kde nás reprezentovala naše kolegyně z Vendor Managementu Gabriela. Za obchodní oddělení nás později na vídeňské konferenci ELIA (fotky si můžete prohlédnout zde) hrdě zastoupila Sales manažerka Klára. 

 

 

Pojďme se spolu podívat, co nás všechno letos čeká a jakých zajímavých událostí se můžeme v překladatelské branži společně zúčastnit

 

Na konci března, konkrétně 24.–27. 3., se v Mnichově koná Gala 2019. Zde nás velmi zaujalo, že se téměř všechny přednášky nějakým způsobem dotýkají využití AI (umělé inteligence), ať už v prodejních nebo projektových procesech.

Jen o pár dní později, 29. 3. 2019, začíná ve Varšavě konference TLC, která podle předběžného programu slibuje kromě klasických přednášek např. i lekci jógy pro lepší start do nového dne a také soutěž pro překladatele!

 

V dubnu převezme pomyslné žezlo estonský Tallinn a s ním 14. ročník konference EUATC, která je zaměřena zejména na ty, kdo hledají nové obchodní přístupy, nejlepší strategie a možnosti při vstupu na nové trhy.

 

Květen bude konferencemi přímo našlapaný. Posuďte sami. Hned 1. 5. 2019 začíná ALC Annual Conference v americkém Washingtonu a potrvá celé 4 dny. Mezitím už 2. 5. 2019 začne v italské Boloni BP Translation Conference. Vypadá to, že na tuto akci míří účastníci z mnoha koutů světa, protože k 12. 2. 2019 bylo přihlášeno již 224 účastníků z 35 zemí! O kousek dál jihovýchodním směrem, v Dubrovníku, pak pokračuje 9. a 10. 5. májový maraton konferencí ELIA s názvem ND Focus – Elia’s networking days for Executives. Jak už název napovídá, tato událost je zaměřená a určená především pro vrcholový management. 

Místem konání dalších dvou konferencí je Velká Británie, konkrétně nejprve Sheffield, který bude 10.–11. 5. hostit ITI Conference. Je to jedna z největších akcí ve Spojeném království a koná se každé 2 roky. V roce 2017 se této akce zúčastnilo více než 350 překladatelů z 20 různých zemí.

Dalším místem konání je Londýn, kde se od 16. 5. 2019 uskuteční SlatorCon, konference zaměřená spíše na technologie a lokalizace. Poslední květnovou akcí pak bude tcworld China v Šanghaji cílící především na oblast komunikačních technologií.

 

Ve slunném Portugalsku pak 11. 6. 2019 proběhne konference LocWorld40. Letošní téma je „Go Global, Be Global”. Jen pro zajímavost, na after-dinner drink zve Memsource, jehož překladatelský software denně využíváme pro realizaci našich projektů. Druhou červnovou akcí je každoroční LT Innovate: 8th Language Technology Industry Summit, který se koná v Belgii v termínu 24.–26. 6. 2019. Zve každého, kdo má zájem o jazykové technologie a jejich objevování a kdo v této oblasti nechce zůstat pozadu.

 

Červenec podle všeho patří dovoleným a odpočinku, protože další významnou akcí je až srpnový Machine Translation Summit v Dublinu (19.–23. 8. 2019). Už podle názvu je jasné, že hlavní slovo budou mít odborníci a vývojáři, kteří MT (Machine Translation) používají. Určitě bude prostor i na diskuzi a dotazy, kterých bude jistě mnoho. Srpnu patří i Translation Forum Russia, akce konaná každoročně již od roku 2009. Letošní 10. ročník oslaví setkáním v Petrohradu od 23. do 25. 8.

 

V září můžete zavítat do londýnského Greenwiche na ATC Language Industry Summit 2019. Velkým lákadlem může být mimo jiné i gala večeře konaná na palubě ikonické lodi Cutty Sark. 

 

Říjnové události otevírá konference ELIA ND Hague. Právě tuto akci máme v hledáčku a už jsme si zapsali do našich kalendářů termín konání 3.–4. 10. 2019. Co musíme zdůraznit a kam se určitě chystáme, je akce Meet Central Europe konaná na domácí půdě v Praze, o které jsme psali v našem nedávném článku. Zapište si do diáře termín 10. a 11. 10. 2019, budeme se na vás těšit! ?
Říjen pak uzavře 60. ročník obří ATA Annual Conference pořádaná American Translators Association v Palm Springs, která přivítá přes 1500 účastníků z více než 60 zemí.

 

V listopadu pokračuje další akcí LocWorld41. Téma je stejné jako u předchozí červnové akce, tedy „Go Global, Be Global”. Dvoudenní konference v kalifornském Silicon Valley začíná 6. 11. 2019.

Další důležitou listopadovou akcí je tcworld Conference 2019, která se koná ve Stuttgartu od 12. do 14. 11. 2019. V tomto měsíci je také možno bezplatně navštívit Language Show, což je třídenní akce odehrávající se v londýnské Olympii od 15. 11. 2019 určená pro širokou veřejnost – od učitelů jazyků přes agentury a poskytovatele technologií až po milovníky jazyků, ti všichni si zde přijdou na své, najdou inspiraci, radu i zábavu. 

Poslední listopadovou akcí, kterou bychom rádi zmínili, je BDU Conference. Jejím tématem bude letos „TRANSLATING AND INTERPRETING 4.0. New ways in the digital age“. Navštívit ji můžete v německém Bonnu od 22. do 24. 11.

 

Touto akcí náš výčet pro rok 2019 končí, v prosinci má již překladatelský svět zasloužené volno, ovšem pouze co se konferencí týče, překládat se jistě ani v době adventu nepřestane.

 

Pokud víte o nějaké akci, která Vás zaujala nebo na kterou se chystáte a chybí zde, napište nám o ní prosím do komentářů. Za každý tip budeme rádi… ale ještě raději se s vámi potkáme osobně ?

 

Autor: Klára SvozilováKomentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři