Příští vlna překladových technologií

Tento týden se podrobněji zaměříme na nejnovější překladové technologie a na to, co můžeme čekat v budoucnu.

 

Od fiktivní babylónské rybky až po nejlepší překladové aplikace, které se vám mohou hodit na cestách. Překladové technologie se snaží prolomit i poslední bariéry. Tady jsou dvě z největších nových překladových technologií na trhu a některé z nejlepších překladových aplikací na vaše cesty po celém světě!

 

Pilot

Tato aplikace je splněným snem všech fanoušků Stopařova průvodce. Ve slavné trilogii Douglase Adamse sestávající z pěti knih dostane hlavní hrdina do ucha malou rybku, která dokáže překládat všechny jazyky v celém vesmíru. A dnes Andrew Ochoa z Waverly Labs uspěl v crowdfundingové kampani, jejímž cílem je vytvořit skutečnou verzi této rybky. Pilot je aplikace, která s použitím sluchátka dokáže naslouchat rozhovoru a v reálném čase ho překládat. Další sluchátka lze přikoupit. Aplikaci můžete použít také na telefonu pro přeložení celého rozhovoru. Aktuálně aplikace pokrývá většinu evropských jazyků a mnoho neevropských.

 

Panasonic Megaphone

Za tři roky bude Japonsko hostitelem příštích olympijských her, což samozřejmě znamená nutnost překonat jazykovou bariéru. Proto ve společnosti Panasonic vynalezli „Panasonic Megahonyaku“. Je to megafon se třemi vestavěnými jazyky, který už se začíná zkoušet na japonských letištích. Tento chytrý megafon je vybaven 300 frázemi a má dostatečně rozsáhlý slovník na to, aby sestavil až 10 000 dalších frází pokrývajících všechny druhy mimořádných událostí.

Nejlepší překladové aplikace

Google translate

Google Translate je někdy trochu legrační, ale pokud potřebujete aspoň zhruba zjistit, o čem nějaký text pojednává, pak může být k nezaplacení. Teď už dokonce umí překládat i cedule a nápisy s použitím fotoaparátu vašeho telefonu! Se zavedením Neural MT se kvalita strojového překladu výrazně zlepšila, takže už se na něj opravdu dá spolehnout. Dokonce jsme přistihli některé z našich zahraničních kolegů, že přes Google Translate prohánějí české stránky, kterým nerozumějí 😀

iTranslate

Už jste někdy potřebovali, aby někdo přeložil to, co říkáte? Pokud ano, pak potřebujete iTranslate. Tato aplikace přeloží všechno, co řeknete, hned potom, co to řeknete, a podporuje více než 44 jazyků.

SayHi

Stejně jako iTranslate je i SayHi hlasový překladač, který podporuje více než 90 jazyků. Jediné nevýhody jsou, že musíte být připojeni k internetu a že aplikace zatím není dostupná pro Androidy.

Pixter Scannero

Pixter Scanner je trochu jiný než většina ostatních překladových aplikací, protože využívá technologii OCR (optické rozpoznávání znaků). Stačí namířit fotoaparát telefonu na dokument a aplikace jej projde a přeloží.

WayGO

Pokud cestujete do Asie a máte obavy z toho, že tam používají pro vás nesrozumitelná písma, tahle aplikace je tu pro vás. Dokáže okamžitě přeložit čínské, japonské a korejské znaky pomocí fotoaparátu vašeho telefonu.



Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři