Navštívili jsme zemi EU, piva a čokolády

Když se dobře bavíte, čas utíká hrozně rychle. To jsme si minulý týden ověřili na vlastní kůži. Ve středu jsme zamířili do Belgie na naši vůbec první mezinárodní konferenci. A byli jsme opravdu zvědaví na to, jak se nám coby nováčkům bude dařit. 


Jakmile jsme dorazili, bylo jasné, že vyjet bylo opravdu správné rozhodnutí. ELIA se vymyká právě tím, jak úzké vztahy mezi jednotlivými účastníky panují. A také tím, že tým ELIA i ostatní členové vítají nováčky s otevřenou náručí.

Protože bylo opravdu hodně lidí, s nimiž jsme se chtěli setkat, uvítali jsme, že během konference bylo hodně času na networking. Každý večer proběhla dvě networkingová setkání nad koktejly i networkingová večeře a kromě toho program konference obsahoval i řadu přestávek na kávu i zábavnou networkingovou aktivitu na začátku prvního dne.

Vzhledem k tomu, že Brusel je domovem EU, určitě nebude překvapením, že celý program sjednocovala jako velké téma právě EU. Konferenci zahájil Rytis Martikonis, generální ředitel pro překlady v Evropské komisi, který nám řekl něco o fantastické práci, kterou se svým týmem dělá (a našel si dokonce čas i na rychlé selfie, podívejte se na náš Facebook :).

Organizátoři programu udělali maximum pro to, aby vyhověli vkusu všech účastníků, rozdělením každého dne konference do tří paralelních bloků. Ve čtvrtek jsme si proto mohli vybírat z témat Zkušenosti, Obchodní management a Lidé. Velmi nás potěšilo představení příležitostí ze zámoří od Jenny Brombergové z Bromberg and Associates nebo setkání věnované pocitu štěstí, které vedla Susanne Eiflerová z ALINEA. Hlavní přednáška Valerie Arnoldové nám hodně řekla o tom, jak můžeme využít svůj mozek k tomu, abychom se lépe rozhodovali. Den jsme pak zakončili prezentací Ingera Larsena (Larsen G11N) o osvědčených postupech při náboru zaměstnanců nasbíraných z celého světa.

Pro druhý den jsme usoudili, že bude nejvhodnější zúčastnit se všech panelů na téma EU, kde jsme si vyslechli jak využít potenciál příležitostí z veřejného sektoru a přežít proces výběrových řízení od Claudio Chiavetty a Jeana-Paula Dispauxe ze společností Transperfect a Idest. Díky nim jsme se dozvěděli, že překlady v EU a OSN jsou opravdu přístupné všem, kdo jsou ochotní se do toho pustit, a ne jenom těm největším štikám v našem rybníku. Pak jsme se přišli podívat na panel odborníků, kteří mluvili o potřebách lokalizace ve svých společnostech. A konferenci jsme zakončili blokem o taxonomii dovedností a kompetencí v EU, kterou nás provedla Aikaterini Syllová.

Nashledanou za rok

Naše první konference ELIA byla opravdu skvělým zážitkem a doufáme, že to pro nás bude jenom první z mnoha. Získali jsme na ní nejenom inspiraci k tomu, jak zajistit na

ší společnosti další růst, ale také mnoho nových přátel v našem oboru. Tým ELIA odvedl skvělou práci a tuto konferenci můžeme doporučit komukoliv. Zejména nováčkům, kteří hledají příjemné a přátelské místo, kde by mohli poprvé okusit svět mezinárodních konferencí.

 

Autor: Sarah Pokorná

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři