Networking ↔ Konference

Za pojmem NETWORKING se ukrývá schopnost vytváření vztahů mezi lidmi, vzájemná výměna informací a udržování osobních kontaktů, které vedou k utvoření sítě vazeb.  


Z profesního pohledu může být networking chápán jako vytváření kontaktů s lidmi s cílem získat osobní doporučení, rady, informace, podporu a energii.

Další teorie chápe networking jako proces udržování vztahů, během něhož vzájemná výměna informací, rad a podpory usnadňuje růst a úspěch a přináší štěstí všem zúčastněným. Zajímavé, viďte!

Cílem networkingu proto může být podpora kariérního růstu, zlepšení uplatnění ve společnosti nebo zefektivnění podnikání. Networking bývá využíván při budování firem i vytváření obchodních strategií.

 

Pro nás ve společnosti České překlady s.r.o. je networking synonymem pro konference.

Konference jsou skvělou příležitostí a místem, kde vytváříme vazby, sdílíme informace, posilujeme vzájemnou důvěru a zajišťujeme růst našeho podnikání. Každý rok se po celém světě pořádá bezpočet různých setkání pro překladatelské agentury, překladatele, poskytovatele překladatelských softwarů a vůbec pro všechny lidi, kterých se tento obor týká nebo o něj mají zájem.


Tady jsou ty nejdůležitější z nich:

GALA – každoroční konference, která letos proběhla v Bostonu a příští rok se bude konat v Mnichově. Je to velká, přednáškami a workshopy našlapaná událost, perfektní příležitost pro navázání nových obchodních kontaktů pro agentury i jednotlivce.

LocWorld – konference se koná třikrát do roka. V roce 2018 mají všechna tato setkání jednotné téma: „Digital Transformation“. LocWorld je unikátní v tom, že díky lokaci svých seminářů – v asijském Tokiu, v evropské Varšavě a americkém Seattlu – spojuje celý svět. Obsah přednášek a workshopů je přizpůsoben danému trhu či oblasti.

 

Nyní na řadu přichází ELIA! Ta pod sebou sdružuje hned několik konferencí:
ELIA Together – úžasná příležitost zejména pro překladatele, neboť jim umožňuje setkat se s překladatelskými agenturami z celého světa.
Elia’s Networking Days for Executives – je zaměřená především na potřeby vedoucích manažerů.
Elia’s Focus on Project Management – je zacílena speciálně na práci projektových manažerů.
ND Vienna (v plném znění Networking Days in Vienna) – není třeba nic víc dodávat, opět networking, networking… a na tuto konferenci se chystáme v říjnu i my!
Elia’s Focus on Sales & Marketing – si posvítí na obchod a propagaci.

 

ATC/EUATC (Association of Translation Companies / European Union of Associations of Translation Companies) pořádala v dubnu konferenci v Madridu. Jde o komornější událost zaměřenou na setkávání, poznávání se a sdílení profesních zkušeností.

Na konci března se ve Varšavě konala Translation & Localization Conference. Ta nabízí vždy velmi přátelskou a téměř domácí atmosféru. Pokud se chystáte na svou první konferenci, pro získání zkušeností vřele doporučujeme příští rok navštívit právě tuto událost.

 

A nakonec ještě pár „lokálních specialit“.

V listopadu se koná NTIF (Nordic Translation Industry Forum) – určené zejména pro agentury severní Evropy. V USA pak ATA (American Translators Association)pořádá několik seminářů v New Orleans, Palm Springs, Bostonu, Minneapolis a Los Angeles.

Nyní v červnu pak máte možnost navštívit v jižní Americe 9th International Conference pořádanou společností Abrates.

 

Teď jen nachystat vizitky, úsměvy a směle do víru networkingu a sítí 🙂

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři