Jsou vaše dokumenty v bezpečí?

Často se obáváte o bezpečí svých dokumentů. Někteří klienti, zejména pak ti, kteří nemají s naší společností zatím žádné zkušenosti, se někdy zdráhají postoupit svá data, často velmi citlivá, třetí straně.

Je to pochopitelné. Může se jednat o doposud neuzavřené smlouvy, osobní údaje, důležité dokumenty, jejichž získání bylo velmi náročné, či cokoliv jiného. Pojďme si tedy říct pár slov o tom, co děláme pro to, abyste se o své dokumenty bát nemuseli.


Mohou být moje dokumenty zcizeny?

Ceske preklady Praha

Jestliže jste k nám donesli podklady v papírové podobě, například k soudnímu překladu, může se stát, že budete mít obavu o jejich bezpečí.

Budova, ve které naše společnost sídlí, je zabezpečena kamerovým systémem a k našim kancelářím se dostanete pouze přes elektronický čip. Kromě toho všeho jsou všechny vaše dokumenty bezpečně uloženy v bytelném trezoru, který je noční můrou všech stěhováků.

 

Moje dokumenty obsahují velice citlivá data, co když bude jejich obsah vyzrazen?

Samozřejmě se nikdy nebráníme podpisu doložky o mlčenlivosti, považujete-li ji za potřebnou, nicméně naše společnost má již klauzuli o mlčenlivosti zahrnutou ve svých obchodních podmínkách (článek V. bod 7.), jejich dodržování je pro nás naprostou samozřejmostí a prioritou.

 

Mohu se stát obětí počítačové kriminality?

Vyloučíme-li tedy lidský faktor, stále zůstávají některé nezodpovězené otázky. Jak dále nakládáme s daty?

Naprostá většina našich překladů se vyhotovuje s využitím překladového softwaru Memsource od stejnojmenné společnosti. Díky naší velice úzké spolupráci se můžeme pyšnit na překladatelském trhu zcela unikátním a komplexním technickým zázemím. O výhodách takovéto spolupráce bychom mohli napsat román, takže zpátky k tématu: Bezpečí dokumentů je jedním z nejdůležitějších aspektů i pro specialisty v Memsource. Výsledkem toho je vysoká míra ochrany vašich dokumentů při překladu.

 

Shrneme si nejdůležitější bezpečnostní aspekty využívaní tohoto systému:

– Memsource je držitelem certifikace ISO 27001.

– Veškerá komunikace probíhající mezi naší agenturou a překladateli je šifrována podle nejnovějších standardů bezpečnosti AES_128_GCM a ECDHE_RSA. K překládaným textům překladatel vždy přistupuje pomocí šifrovaného protokolu HTTPS.

– Jedná se o prostředí, které umožňuje ukládat všechna data na jednom místě s přísně určenými přístupovými právy pro jednotlivé uživatele, zejména pak pro překladatele.

– Data jsou na serveru v bezpečí. Společnost mimo jiné využívá tzv. „penetračních testů“, které jsou prováděny „profesionálními hackery“, jakkoliv to může znít komicky, a mají za úkol odhalit případné bezpečnostní trhliny a najít řešení jejich zacelení.

– Využívání Memsource omezuje zasílání souborů e-mailem (nebo dokonce doručování fyzicky), což je stále ještě běžnou praxí ve většině agentur. Překladatelé pracují přímo „u nás“, v našem virtuálním prostředí, a my máme jejich práci 100% pod kontrolou, ať už jsou v kterékoliv části světa.

– Data se ukládají na cloudu, tedy mimo samotný počítač překladatele. Ten funguje pouze jako nástroj pro přístup ke cloudu. Díky tomu o překlad nepřijdeme ve většině případů ani v momentě, kdy počítač překladateli vypoví poslušnost.

Tyto a další argumenty jsou důvodem, proč se na nás se svými daty bez obav obrací i ty největší tuzemské banky či advokátní kanceláře, což jsou subjekty, kterým na zajištění bezpečnosti záleží nejvíce.

 

Popis našich opatření by někoho mohl vést k zamyšlením nad tím, zda jsou překladatelé vůbec důvěryhodnými osobami, když vynakládáme tolik energie na zabezpečení našich dokumentů. Opak je však pravdou. Kromě toho, že i naši dodavatelé s námi mají uzavřené smlouvy o mlčenlivosti a jejich dodržování je taktéž stanoveno obchodními podmínkami, překladatelé i tlumočníci jsou v podstatě novodobými zpovědníky.

Globalizace a komunikace se zahraničím je nutnou praxí a překlady jsou žádanější víc, než kdy dříve. I když jsou vaše důvěrná data pro vás samozřejmě velice cenná, průměrnému překladateli již rukama prošly desítky podobných vysoce důvěrných dokumentů a korporátních tajemství. Toto řemeslo nelze provozovat bez notné dávky profesionality a etiky, takže pomineme-li veškerá naše opatření, mlčenlivost je samozřejmostí pro naše dodavatele už ze základu.

 

Na závěr bychom chtěli zdůraznit, že za 15 let našeho fungování jsme se nikdy nedostali do situace, kdy bychom museli řešit jakýkoliv únik informací (či podezření z něj) nebo ztrátu dokumentů.

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Chci s vámi zůstat v kontaktu

Jak zpracováváme osobní údaje, se můžete podívat zde.