Jsme hrdí na to, že můžeme být podporovateli Překladatelů bez hranic

Pokud jste četli náš blog o GALA minulý týden, pak víte, že jsme si užili hodně zábavy zapojením se do charitativní akce Trim, Tint or Tattoo sdružení Translators Without Borders (Překladatelé bez hranic). Nejenom, že jsme pro tuto charitativní akci obětovali vlastní tělesný porost. Ale také jsme se stali jedním z hrdých podporovatelů celé organizace.


Co se vlastně stalo během GALA, ptáte se?

Andrew z Euro-comu zorganizoval charitativní akci, jejímž cílem bylo vybrat peníze pro TWB. A odvedl skvělou práci.

Sarah společně s Ivanou z ACP Traductera si obarvily vlasy narůžovo. Josef z Memsource si nechal provést depilaci nohou voskem (jau!). A Kyle a Roger ze společnosti ZELENKA si oholili vousy (českých firem se vůbec zapojilo hodně!). Když se Grant z XTM a Andrew nechali ostříhat, napětí by se dalo krájet. A nemůžeme samozřejmě vynechat ani Vilu a Jespera, kteří si také nabarvili vlasy. Někteří z dalších účastníků si pořídili krásná tetování hennou.

 

Kdo jsou Překladatelé bez hranic? A co dělají?

Překladatelé bez hranic jsou neziskovou organizací, která poskytuje překladatelské služby humanitárním neziskovkám. Když dojde k nějaké katastrofě, je nezbytné, aby se ke správným lidem dostaly správné informace, a to hlavně ve správném jazyce.

 

Kde už Překladatelé bez hranic pomáhali?

Během epidemie eboly bylo nezbytné, aby se k místním obyvatelům dostaly informace o zdravotní péči v místních jazycích. Protože ve 3 zemích, které byly zasaženy nejsilněji, se hovoří více než 90 jazyky, bylo nutné rychle rozšířit potřebné informace ke všem obyvatelům, aby bylo zachráněno co nejvíc životů. Jen si představte takový projekt překladů narychlo do 90 různých jazyků, na který máte jenom hodně omezené prostředky.

Po zemětřesení v roce 2015 se Překladatelé bez hranic obrátili na sociální média, aby pomohli kontaktovat osoby v ohrožení. Dobrovolníkům se podařilo přeložit 500 základních termínů do nepálštiny a šířit po Twitteru informace o tom, co je nutné udělat, aby člověk zůstal v bezpečí.

Aktuálně mají TWB a týmy dobrovolných překladatelů plné ruce práce s pomáháním uprchlíkům, kteří přijíždějí do Evropy.

 

Jak se zapojit

Pokud se chcete zapojit, existuje spousta příležitostí pro dobrovolnictví. Také můžete přispět na charitativní akci, jako byla ta na GALA, nebo se stát partnerem organizace.

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři