Na olomouckou pobočku firmy České překlady s.r.o., Na Střelnici 342/46, která se specializuje na zahraniční klienty, sháníme dlouhodobé brigádníky na výpomoc. Pracovní úvazek by byl vždy na několik dnů v týdnu (např. 2-3 dny), 4 hodiny denně v odpoledních hodinách – pouze v pracovní dny, nikoliv o víkendech. Přesné dny a hodiny směn by byly vždy předem dohodnuty, flexibilně podle aktuálních potřeb brigádníků a společnosti, na pobočce by se měli střídat ideálně dva brigádníci, aby byly pokryty všechny dny v týdnu.

 

Náplň práce:

Výpomoc projektovým manažerům s drobnými jazykově zaměřenými pracemi:
Kontroly QA, základní bilinguální či monolinguální korektury, kontroly formátu vyhotovených překladů, v menší míře formátování PDF dokumentů do editovatelného formátu, okrajově též možnost drobných překladů v kombinaci EN-CS nebo SK-CS (pouze po oboustranné dohodě) a jiné aktuálně potřebné činnosti důležité pro chod kanceláře.

Náplň práce není zaměřená na komunikaci s klienty, komunikaci s dodavateli, pochůzky a primárně ani na překladatelskou činnost.

Práce není náhradou za povinnou překladatelskou praxi.

 

Požadavky:

Velmi dobrá jazyková vybavenost v anglickém a českém jazyce.

Zahájené vzdělání v oboru translatologie, tlumočnictví, anglistiky, lingvistiky nebo jiného jazykově orientovaného oboru a zájem se v tomto oboru dále vzdělávat.

 

Výhodou:

Jazyková vybavenost v německém a/nebo slovenském jazyce.

Zkušenosti s prací v následujících programech: Memsource, Memoq, Trados, Abby FineReader, XBench (či jiném Quality Assurance programu).

 

Nabízíme:

Stabilní placenou brigádu ve fungující menší překladatelské agentuře s příjemným kolektivem. Zaučení v běžně používaných programech pro překladatele (Memsource, Memoq, Trados, Abby FineReader, XBench). Náhled do běžné překladatelské praxe, získání důležitých zkušeností v oboru.

V případě oboustranného zájmu též možnost dalšího přivýdělku na pozici překladatele, do budoucna nevylučujeme rozšíření spolupráce či nabídku stabilního zaměstnání na některé z pracovních pozic společnosti na pobočce v Olomouci či v Praze.

Odměna bude upřesněna na případném osobním pohovoru. Forma pracovního poměru by byla stanovena po osobní domluvě s konkrétními brigádníky dle jejich potřeby.

 

 V případě zájmu zašlete svůj strukturovaný životopis a kratší motivační dopis na e-mail office@ceskepreklady.cz. Do předmětu uveďte heslo „Brigáda“. Máte-li nějaká časová či jiná omezení (např. můžete pracovat pouze konkrétní dny v týdnu), uveďte je prosím též v e-mailu.

Budeme Vás kontaktovat v nejkratším možném termínu.

 

Těšíme se na Vaše odpovědi.

České překlady s.r.o.Komentáře

Okomentujte příspěvek