Skandinavistka Anežka Soukupová v roli nové projektové manažerky pražské pobočky

Anežka Soukupová nastoupila do pražského týmu projektových manažerů letos na jaře. V předchozích čtyřech letech pracovala v pražské pobočce dánské cestovní kanceláře, kde vyřizovala rezervace pro hosty ze severských zemí. Práce s lidmi ji baví a naplňuje, i když je často náročná.

 

 

Odmala se zajímala o jazyky, o čemž svědčí mimo jiné její deníkový zápis z roku 2004 s výčtem jazyků, které se chce naučit (viz obrázek níže). Nakonec vystudovala na Masarykově univerzitě skandinavistiku se zaměřením na švédštinu, zapsala si dva semestry biblické hebrejštiny a později se začala učit dánsky.

Než ji studia zavála do Švédska, přivydělávala si v překladatelské agentuře jako kontrolorka překladů. Po dokončení vysokoškolského studia se sama pustila do překládání švédské beletrie, v jejím překladu nedávno vyšel například reportážní román A stromy ve Vídeňském lese stále stojí od Elisabeth Åsbrink. Je členkou neziskové kulturní instituce Skandinávský dům, kde má na starosti zejména organizaci akcí propagujících Švédsko v České republice.

 

 

Ve volném čase se kromě překládání knih zabývá shromažďováním podivuhodných historek z dějin lidstva, ráda chodí do kina, kreslí a píše články o svých oblíbených severských zemích.

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Chci s vámi zůstat v kontaktu

Jak zpracováváme osobní údaje, se můžete podívat zde.