7 důvodů, proč vyrazit na překladatelskou konferenci

Málokterá akce nabízí takovou koncentraci kolegů, zákazníků a expertů z branže jako překladatelská konference. Je to místo, kde se napříč oborem sdílí know-how, vyměňují příklady dobré praxe, diskutují trendy, získávají kontakty a navazují spolupráce. Příležitost k profesnímu růstu tu doslova číhá na každém kroku.

Pokud váháte, zda má vaše účast smysl, máme pro vás 7 argumentů, které by vám mohly pomoci v rozhodování.


 

01 Zviditelníte se

Osobní účastí na překladatelské konferenci můžete svým současným i budoucím klientům ukázat, co umíte. Totéž platí i o kolezích z oboru. Můžete mít na konferenci přednášku nebo prezentaci k vybranému tématu. Nebo se jinak aktivně podílet na jejím obsahu. Třeba jako naše vendor manažerka Gabriela, která se během pražské konference Meet Central Europe zúčastnila panelové diskuze a dala tak o nás vědět ostatním.

 

02 Rozšíříte síť svých kontaktů

Tato setkání jsou skvělou příležitostí seznámit se s dalšími překladateli a jazykovými či lokalizačními specialisty. Je to platforma, která napomáhá budování profesních i přátelských vztahů napříč naší komunitou. A nejen to.

Nově můžete navázat spolupráci s některou z firem, které se zabývají vývojem překladatelských nástrojů, případně s novými klienty.

 

Nebojte se. Komunita překladatelů a tlumočníků je velmi přátelská. Spousta oborových přátelství vznikla právě na půdě nějaké konference. Nebo na večírku po ní, ale o tom pssst!

 

03 Prohloubíte si znalosti

Každá větší překladatelská konference se pyšní bohatou nabídkou vzdělávacích aktivit, seminářů a přednášek. Stačí se mrknout do programu, vybrat si téma, které vás zajímá, a pak už jen být ve správnou chvíli na správném místě. A funguje to i opačně. Máte-li pocit, že můžete kolegy nebo zákazníky něčím obohatit, nebojte se kontaktovat organizátory už v době, kdy připravují program, a nabídněte jim své téma. Určitě to bude krok správným směrem.

 

04 Načerpáte inspiraci

Během dvou tří dnů máte možnost od těch nejlepších z oboru nashromáždit celou řadu užitečných informací. Může jít třeba o osvědčené tipy pro řízení překladatelských či lokalizačních projektů, globalizaci v oblasti překladatelského průmyslu či témata související s digitalizací a umělou inteligencí. Prostě se soustřeďte na to, co vás zajímá, a odneste si z konference maximum – obrazně, ne materiálně. Vázičky na stolech musí zůstat i po skončení akce. Ale o tom se nevtipkuje. 

 

05 Získáte feedback od zákazníků

Oborové akce překladatele a tlumočníky informují o potřebách klientů. Je to skvělá šance vzájemně si říct, co kdo potřebuje, co komu vyhovuje, nebo nevyhovuje, kde se nejčastěji objevují problémy… Máte zkrátka příležitost prodiskutovat, jak by mohla fungovat další spolupráce a co by obě strany mohly udělat pro její zefektivnění. Anebo si v neformálním prostředí prostě jen vyměníte komplimenty a potvrdíte si, že vše funguje, jak má. I to je čas od času dobré vyslovit nahlas.

 

06 Neutečou vám technologické novinky

Softwarové nástroje a moderní technologie pomáhají překladatelům a tlumočníkům pracovat rychleji, zvyšovat kvalitu překladů, zachovávat konzistentní terminologii

Právě na konferencích se seznámíte s novými pracovními postupy a oblíbenými prostředky, které zvyšují produktivitu práce s překlady. Orientovat se v nejnovějších technologických trendech je dnes nutnost jak pro jednotlivce, tak pro firmy. O tom není nejmenších pochyb, že?  

 

07 Přiblížíte se trhu i konkurenci

Překladatelské konference generují jedinečný obchodní potenciál. Mnohdy jsou místem, kde se rodí nové nápady a myšlenky, kde vznikají spolupráce, kde se otevírají dveře pracovním příležitostem. V přátelské atmosféře tu můžete objevit díru na trhu, získat informace o fungování jiných firem a o způsobu, s jakým přistupují k pracovním výzvám. Účastí na překladatelské konferenci prostě můžete jedině získat. Protože když tam nebudete, všechny tyto věci se budou dít bez vás.

 

Přesvědčili jsme vás? Jestli ano, nejbližší příležitost, kde se můžeme potkat,
je podzimní překladatelské setkání zvané Jeronýmovy dny v Praze.
Těšíme se na viděnou!

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři