4 věci, které se svými zahraničními přáteli prostě musíte podniknout

Ne, že bychom byli zaujatí, ale každý musí uznat, že Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy. Na seznamu světového dědictví UNESCO je přes 1000 míst a 12 z nich je právě u nás.

Pokud chcete ale svým zahraničním přátelům dopřát opravdu český zážitek, tady je náš seznam věcí, které prostě nesmíte opomenout.


1. Navštivte vinobraní

Českou republiku proslavilo hlavně pivo. Ale když si uděláte výlet na kouzelnou Moravu, garantujeme vám, že se zamilujete i do českého vína. Morava je domovem stovek lokálních vinic, které produkují neskutečná, cenami ověnčená vína, jež mohou soupeřit s víny světové úrovně.

Každý podzim se ve městech konají vinobraní, na kterých máte příležitost ochutnat vína od místních vinařů a také to nejlepší z české kultury. Nejen, že si dáte jednu nebo dvě sklenky a poslechnete si lidovou hudbu (která je samozřejmě o pití, ženách a lásce), ale také můžete porovnat krásu jednotlivých krojů. Protože čím bohatší je vesnice, tím pěknější jsou kroje! A věřte, že selfie s člověkem v kroji, to je sen každého cizince.

 

2. Navštivte Český Krumlov

Český Krumlov je jedno z nejnádhernějších měst České republiky. Procházky po městě jsou doslova jako v pohádce, což samozřejmě vědí také v UNESCO. Okouzlující hrad s výhledem přes řeku Vltavu a úchvatná renesanční a barokní architektura – bez nadsázky místo, kam by se měl podívat každý. 

 

 

3. Vyzkoušejte české jídlo

Buďme k sobě upřímní, v Praze jste vyzkoušeli trdelník (kdo o něm před pár lety vůbec slyšel?) a smažák. Ale věřte, že naše kuchyně nabízí větší zázraky! Naprosto každý musí vyzkoušet svíčkovou s knedlíky, vepřo-knedlo-zelo v tradičních i moderních úpravách, řízek a bramborový salát a také ovocné knedlíky. Naším hitem je zvěřina, tradiční přílohou jsou brambory na tisíc způsobů a nemáme se vůbec za to stydět.

 

4. Zajděte do pražského jazz clubu

Najedli jste se, napili, procestovali celou zem, tak se usaďte a užijte si v Praze jazzový koncert. Češi mají hudbu v krvi a obecně se ví, že pražská jazzová scéna má světovou úroveň. Pokud mají vaši přátelé jen trochu rádi hudbu a chvíli se zdrží v Praze, rozhodně musíte navštívit Ungelt, Redutu, jazz club U Malého Glena nebo některý z desítek dalších!

 

 

Autor: Sarah Pokorná

 Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři