10 způsobů, jak si proti sobě poštvat Čecha

Dneska ráno jsme se v kanceláři probírali blogy lidí, kteří navštívili Českou republiku… protože, jak víte, překladatelé prostě milují zpětnou vazbu 😉 . Takže tady je naše reakce na některé z těchto bludů:

Předpokládají, že jsme pořád v depresi

Odtažití a zamračení, to jsou charakteristiky, které se na blozích překvapivě často opakují. Jen proto, že se nevyžíváme v umělých úsměvech a říkáme, co si myslíme, neznamená, že jsme v permanentní depresi! Všichni tady máme dost vyvinutý smysl pro suchý humor a umíme být velmi přátelští.

Říkají, že jsme z Československa

Ne, nejsme! Naučte se dějepis! Československo se rozpadlo v roce 1993. A víte co? Abychom vám to ještě víc zkomplikovali, prý se teď jmenujeme Čechia (ačkoli se nám to jméno fakt moc nelíbí) 😛 .

Myslí, že všichni trpíme obsedantně kompulzivní poruchou, protože si před vstupem do bytů sundáváme boty

Češi jsou pořádkumilovní a většinu víkendu zasvěcují úklidu (ano, včetně mytí oken). No, a prostě nemáme rádi šmouhy na podlaze a špínu na koberci. Pokud se bojíte, že nastydnete od země, každý správný Čech má po ruce pár náhradních přezůvek 😀 .

Předpokládají, že všichni nosíme ponožky v sandálech

Ačkoli podle Kauflandu jde o českou klasiku, NENOSÍME PONOŽKY V SANDÁLECH! Ok, ti z vás mužů, kterým je přes 50 možná ano, ale podle vás nemusí být souzena celá populace, že ne?

Prohlašují, že jsme alkoholici

Možná jsme v TOP 10 světových „nasávačů“ , ale to neznamená, že máme problém úplně všichni. Umění pití ovládáme, takže Čecha stěží potkáte opilého tak, že by netrefil domů. A nezkoušejte se s námi sázet, zpijeme vás pod obraz boží! 😛  

Smějí se nám, protože kupujeme nesmyslná množství potravin proto, že jsou zlevněné

Dlouhá fronta ke dveřím supermarketu ještě před tím, než je otevřeno znamená, že Češi cílí na zlevněný artikl, který bude zhruba do pěti minut vyprodán. To je asi důsledek časů nedostatku, což není moc legrace.

Nazývají nás Východoevropany nebo rovnou Rusy

Víte, že Vídeň leží daleko východněji než Praha? A dost už o tom!

Nechápou naše lpění na pivní pěně

Když už chcete pít pivo, musíte ho pít pořádně. To s sebou nese i pečlivě natočenou pěnu. Bez pěny není pivo.

Neberou vážně naše tituly

Nechápou Ing. ani Mgr. před jménem. Po pěti letech na vysoké jsme prostě pyšní na to, co jsme dokázali a máme svoje tituly rádi. Dokonce se jimi oslovujeme i na jednáních! No a co? 😉

Nechápou, jak super je houbaření a chataření

Po těžkém týdnu v práce není nic lepšího než vyjet z města ven a strávit víkend s přáteli a rodinou na chatě. Milujeme houbaření a dost si v tom věříme na světovou špičku.Komentáře

Okomentujte příspěvek

 


Partneři